5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z danych za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów sprzedających nasze produkty online wzrosła o 34% w ciągu ostatnich 5 lat. Oraz na zbytu pojawiają się nowe metody, które pozwalają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki największym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy odpoczynek i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według znanych z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego wierzymy w handlach internetowych?” 40% odpowiedzi wskazywało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu spośród nas chce na szybkim załatwieniu swoich potrzeb. Nie kochamy liczyć w fazach. Zakupy przez internet zapewniają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dojechać w pojedyncze miejsce. Zamiast tego otwieramy stronę internetową a wszystko uważamy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy wejść do kolejnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż pewnie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet parę sekund, co w składach stacjonarnych sprowadza się rzadko.
Wszystko w pojedynczym miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu efektów w pojedynczym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy wiele możliwości niż w galeriach handlowych. Możemy dojść na kartę każdego biznesu i czytać asortyment w jakimś miejscu a czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym powodzeniem zajmuje się odzież i obuwie. Na drugim miejscu dostają się środki i pielęgnacji. Widać to stanowić zaskoczeniem, jednak uczestnik jest łatwy. Mowa tutaj o wartościach, które często kłócą się od tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i zabawy wideo. Dużo osób posiada także ze sklepów internetowych w projektu zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych określa się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto wspomnieć, istnieje szansę porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w wypadku sklepów stacjonarnych też będzie zatem dodatkowe, ale w takiej sytuacji musimy udać się co nieco do mało miejsc. Z serii mając z internetu, wystarczy wprowadzić na pojedynczą stronę, a całe niezbędne dane będą na wyciągnięcie ręki. Kiedy wtedy dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy skorzystać z najkorzystniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wprowadzić na dobrą platformę. Następnym etapem będzie pasowanie dobrego nas towaru lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów przydatnych w pozostałych sklepach wraz z możliwością cenową, która ceni również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z danych.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to kolejny powód, jaki w liczby cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej sprowadza się, że sprzedawcy proponują naszych klientów do używania z propozycji internetowej przez wielkie promocje. Dzięki nim wolno osiągnąć produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało niż w możliwości stacjonarnej. Sprowadza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 także masa innych. Bez wątpienia takie okazje częściej można wpaść w budowie niż stacjonarnie. Warto też wspomnieć, że są strony, które gromadzą w pojedynczym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz bardzo czasu a pieniędzy.
Dostępność nowych form płatności

Warto też wspomnieć o dostępności nowych form płatności. Sklepy internetowe dają swoim użytkownikom wzięcie z najświeższych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” najwięcej pań kwalifikuje się na wygranie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy kolejne miejsca zajmują bardziej klasyczne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów ma z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz dobrze sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być może są one mniej atrakcyjne wśród polskich konsumentów, lecz nie odbiegają od drugich skutecznością i szybkością.

Na skutek wspomnijmy więcej o płatnościach z odroczonym terminie, które pozwalają zrobienie zakupów i opłacenie ich tylko po pewnym czasie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również zrobienie zakupów na części. Możemy wykorzystać zarówno z planów świadczonych przez sklepy, kiedy również firm finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można jeszcze w niniejszy rób pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy wszystek kolejny cel.

Artykuł został opracowany przez ekspertów z pozyczkowy-portal.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments