8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Ludzie wiemy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za silnej sumy gazu i dieta uboga w czyny oraz warzywa nie wróżą nic dobrego. Czynniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Stanowi ale niewiele przydatnych, i równocześnie efektywnych kroków pozwalających usunąć tego ryzyka.

kup traz

 

 

Poniżej prezentujemy 8 owoców, które warto jeść, by uniknąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie owoców w punkcie zmniejszenia za wysokiego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki dużej zawartości potasu. Utrzymuje się, że potas zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi ustalonemu w owocach wysokie ciśnienie tętnicze mocno się obniży. Banany można spożywać jako dorosłą przekąskę lub podać je do jogurtu czy do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z zielem miąższem zawierają potas, także jak pomidory i banany. Zawierają także witaminę C, jaka pomaga jako przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden produkt kiwi zaspokaja 9% dziennego zapotrzebowania na potas, 7% na magnez i 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie napoju z dwóch pomarańczy każdego dnia może pomóc w ograniczeniu ciśnienia tętniczego. Rezultat w skóry obniżenia ciśnienia można zauważyć po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu toż nadzwyczaj trwały produkt, który można jeść na surowo czy pić w linii soku. Samo z badań wykazało, że picie filiżanki soku z granatu przynajmniej raz dziennie przez cztery tygodnie może pomóc w ograniczeniu ciśnienia tętniczego.

Sok z granatu może obejmować element zdrowego śniadania. Myśl jednak, aby sprawdzić ilość cukru, jak kupisz gotowy sok. Dodatek cukru może zaburzyć pozytywny wpływ soku na zdrowie.

Papaja

Ten ciepły owoc obniżający ciśnienie stanowi właściwe rozwiązanie dla dziewczyn zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas oraz indywidualny czynnik o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u osób z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna średniej powierzchni brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zapotrzebowania na potas, 3% na magnez i 1% na wapń.

Dla twarzy na diecie obniżającej ciśnienie dobrą alternatywą dla młodej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych skutków mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem owoce można rozmrozić albo zrobić koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie ukończone w Finlandii wskazuje, że wielka zawartość likopenu, czyli karotenoidu zawartego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie opisane w dziele Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku od 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u osób z pięknym szczeblem likopenu obniżało się o 55%.

Arbuz

Arbuz ma wielką porcja wody dzięki czemu dobrze wpada na kobiety z podwyższonym ciśnieniem natur czy z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz może zarówno zapobiegać wzrostowi ciśnienia u osób z zdrowym ciśnieniem krwi.

Ponadto skutek ten brzmi L-cytrulinę, która sprzyja regulację ciśnienia tętniczego też je obniża. Oprócz tego aminokwasy wprowadzone w owocach mogą hamować wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane napoje z owoców oraz warzyw. Czyli jest uzupełnienie bowiem ważniejszego w utrzymaniu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments