Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy – Softshell to styl tkaniny, który okazał się kamieniem milowym w toku nowoczesnej odzieży outdoorowej. Jeżeli jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to męska czy damska kurtka softshellowa powinna koniecznie trafić do waszych szaf.

Softshell posiada najodpowiedniejsze zalety hardshsella w istocie oddychającego polaru i ochrony przed wiatrem. Z początku kurtki tego fasonu nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły to przed deszczem, jednak coraz popularniejsze oczekiwania użytkowników oraz wzrost technologii przydały się również do stworzenia softshelli z membranami. Ważna je dzisiaj bez najmniejszego problemu nabyć w interesach turystycznych.
W głowy z softshellem

Największą sumą między kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, która w grupy „hard” jest ciągle gładka i błyszcząca, natomiast w grupy „soft” dużo dużo zbliżona do bluzy o bardzo małym splocie. Ta niewielka różnica sprawia, że kurtka softshellowa wykazuje się świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chodzą w góry i szukają odzieży turystycznej.

Tak właściwie hardshell powinien być traktowany przez nas jedynie, gdy pogoda stanowi wysoce niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa także poprzez ostatnie wspinaczka może wykazać się prawdziwym wyzwaniem dla polskiego układu. W jakimś drugim przypadku możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i tak osiągnie to sporo pożytek niż standardowy polar.
W czym softshell jest milszy?

Kurtki softshellowe w przyrównaniu do różnych kurtek trekkingowych są bardziej wytrwałe na wiatr i wodę i zdecydowanie łatwiej oddychają. Są lekkie, nie blokują ruchów ciała, dlatego też ważna w nich z powodzenie uprawiać joggingi na świeżym powietrzu, w obecnym wspinać się na górskie szczyty. Nie bez względu kurtki softshellowe chciane są bardzo często przez pewnych sportowców różnych dyscyplin.

Co istotne softshelle są również lżejsze od klasycznych kurtek izolacyjnych, łatwo można je zdjąć i schować do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku skończy się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe zazwyczaj są odporne na badanie wody. Możemy spokojnie doświadczeń w nich 20-30 chwili na koniec mocnym deszczu, zanim poczujemy, że zaczyna nam żyć mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która gwarantuje dodatkowe ciepło. Są one doskonałe, jeżeli pragniecie posiadać trochę prostego do przenoszenia na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej aktywnych projektów dodatkowo nie potrzebujecie, gdyby była ona aż tak bogata, to wtedy model bez podszewki pokaże się z pewnością bardziej podobny.

Kurtki typu softshell są na ogół złe i winnym być noszone dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że wciąż będzie potrafili służyć wszystkie ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie leczy w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy krój i charakter sprawiają, iż są one znanym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie całe kurtki typu softshell są urządzone w kaptur. Jeśli samym zadaniem twojej kurtki softshell ma żyć służenie ról warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może wykazać się skuteczniejszym rozwiązaniem. Jeśli jednak macie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur pokaże się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych posiada i mnóstwo kieszeni. Kieszenie dodają się do noszenia małych przedmiotów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze oraz wyjątkowe niezbędne rzeczy. Nie wymagamy w obecnym sukcesu używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o