Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Maski ochronne – kiedy o je mieć?

Artykuł Miesiąca

Maski ochronne – kiedy warto je mieć? Okres jesienno-zimowy ostatnie faza, w którym jesteśmy szczególnie narażeni na choroby górnych dróg oddechowych. W owym momencie dodatkowe zagrożenie dla swego zdrowia jest smog, z którym zmaga się wiele naszych miast. Jednym z najskuteczniejszych sposobów, by zminimalizować ryzyko zetknięcia z wirusami lub złymi substancjami wprowadzonymi w powietrzu, jest noszenie maseczek ochronnych.

Czym stanowi smog?

Smog to zdarzenie atmosferyczne liczące na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących skutkiem szkodliwej działalności człowieka). Dlatego więcej jego nazwa, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog posiada znacznie zgubny pomysł na polskie zdrowie, dodaje się do życia wielu chorób, przede wszystkim schorzeń układu oddechowego, krążenia oraz nerwowego.
Jak umieszczać się przed smogiem?

Najdoskonalszym sposobem, by uchronić się przed smogiem jest niewychodzenie spośród domu. W sukcesie większości spośród nas istnieje wówczas a po nisku nie możliwe. W dni, w jakich poziom smogu wzrasta potrzebna będzie maseczka antysmogowa. Maski zrobione są w taki forma, by filtrować powietrze, i dodatkowo usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu gra sprawdzi się także w trakcie spokojnych spacerów, kiedy również wykonywania sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią oraz zimą?

Jesienią oraz zimą nasza odporność znacznie spada, a w powietrzu zwiększają się liczne wirusy. To dokładnie ponieważ w współczesnym stopniu najczęściej mamy na chorobę, przeziębienie, a też inne infekcje górnego układu oddechowego. Wady te rozprzestrzeniają się drogą kropelkową, dlatego bardzo chętnie możemy zarazić się nimi w działalności, autobusie, kinie, i nawet w trakcie zakupów w hipermarkecie. W tych miesiącach usłyszeliśmy te o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar wciąż jest.
Jak umieszczać się przed wirusami?

Środków na obronę przed wirusami jest mało. Najważniejsze jest przestrzeganie higieny osobistej – przede wszystkim znane i dokładne mycie rąk. Jeśli sam z domowników jest zły istotne jest te regularne wietrzenie i usuwanie mieszkania. Warto także stosować maseczki ochronne. W sukcesie zwykłych wirusów najczęściej używamy z maseczek chirurgicznych, które potrafią stanowić silne pod warunkiem, że często je zmieniamy. W wyjątkowym przypadku zatrzymują się jedynie miejscem dla wirusów oraz bakterii, które wciąż wdychamy. Lepszą ochronę i w współczesnym wypadku da nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, czyni ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments