Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Róża od zarania dziejów zachwyca damy swoim wdziękiem. Tak jak każdy kwiat jest wyrazem podziwu.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc idealnym prezentem zarówno dla mamy, cioci, przyjaciółki, jak i dziewczyny. Mimo wszystko przed kupieniem takiego prezentu trzeba przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoją mowę. Potrafią mówić więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a także stopień rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. toteż należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem kwiatu oznaczającego zazdrość. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus symbolizujący pogardę, czy też petunia wyrażająca niechęć nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem doskonałym na prawie każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów ściśle określone zasady, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą treść. kobieta jest w stanie, jeśli tylko zna ten kod odczytać z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, informację, iż jest nieco za młoda dla adoratora, czy też wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments