Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Orchidea niezmiennie zachwyca damy swoim wdziękiem. Tak jak każdy kwiat jest wyrazem wierności.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc świetnym prezentem zarówno dla mamy, siostry, przyjaciółki, jak i ukochanej. Mimo wszystko przed kupieniem bukietu należy rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoją mowę. Potrafią mówić więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a nawet stopień rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. toteż należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem kwiatu wyrażającego pożądanie. Są też kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Żółty goździk symbolizujący pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem właściwym na niemal każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów precyzyjne zasady, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą wiadomość. Obdarowana może, jeśli tylko zna ten system symboli odszyfrować z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, wiadomość, że jest odrobinę zbyt młoda dla obdarowującego, czy też wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments