Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Orchidea wciąż zachwyca kobiety swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem miłości.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc świetnym podarunkiem zarówno dla mamy, siostry, matki chrzestnej, jak i narzeczonej. Mimo wszystko przed wręczeniem kwiatów należy rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swój język. Potrafią mówić więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a nawet poziom rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. toteż należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić przyjaźń nie podarować czasem bukietu oznaczającego zazdrość. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Żółty goździk symbolizujący pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być podarunkiem właściwym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone zasady, dzięki którym bukiet niesie ze sobą przesłanie. kobieta jest w stanie, jeśli tylko zna ten sekretny język odszyfrować z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, informację, iż jest nieco za młoda dla swojego wybranka, czy też zapowiedź rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments