Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała ustawę o innych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w obecnych pomieszczeniach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak wskazywali radni opozycji, ich daniem, projekt uchwały był na końcu jedynie pozyskanie dodatkowych środków do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w przestrzeni uzdrowiskowej.

Tak, przede wszystkim, przyczyny podwyżek i nowości w wprowadzeniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, dostęp do powierzchnie I jest się po prostu nie opłacać, zaś tym jedynym zostanie ograniczony.

Kiedy się zmienią to opłaty za wypoczynek w mieszkaniach parkingowych? W przestrzeni uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w przestrzeni B – 2,50 zł.

Zamienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie podzielone na przestrzeń A oraz B. Na mapce poniżej tekstu prezentujemy nowy podział.

Ludzie mają i płacić mało niż przewiduje nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, jaka zamierza podać im miesięczny abonament we wszystkich dziedzinach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został wyłoniony z kilkoma poprawkami; przede wszystkim wejdzie w działanie z dniem 1 kwietnia następnego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego planuje być płatna w stopniu od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie można dać w przeciągu 7 dni, nie jak sądził projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments