Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada odda się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na obszarze osiedla będą łatwe po raz ostatni w niniejszym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach. Rowery udadzą się na odpowiednią przerwę, w porządku której przejdą przegląd, konserwację i niezbędne naprawy, by powrócić na drogi już w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został pobudzony w czerwcu 2017 roku. Jak pokazuje firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy czerpali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli spożywa w niniejszym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi istnieli w majach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co świadczy, iż na jakimkolwiek rowerze zrobiło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w podnoszącym się do celu sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy każdy ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba klientów wzrosła o kolejne 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz godzina na zimową przerwę, jaka stanie spożytkowana na przygotowanie infrastruktury do kolejnego sezonu.

— Nikt nie wyobraża sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego niezwykła popularność wśród mieszkańców oraz gości jest silna. Wydłużenie bezpłatnego czasu czerpania z roweru dla ludzi posiadających Kołobrzeską Kartę Mieszkańca było znanym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników karty to dokładnie Rower Miejski zajmuje się najogromniejszą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie ludzi do pozostawienia samochodów i zarabiania z alternatywnych źródeł transportu jednak było także będzie celem. Rower Miejski doskonale wykonywa swoją funkcję – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co świadczy, ze wszelki bicykl był wypożyczony tego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w niniejszym roku miał 28 chwili i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej czerpali z organizmu w porach 15:00 – 19:00, kiedy docierało do ponad 33 proc. wypożyczeń z całego dnia. W siły tygodnia podział rozwija się bardzo równomiernie, jednak bardzo wypożyczeń widziano w soboty – 17,6 proc.

Największym zainteresowaniem zajmowały się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także między tymi lokalizacjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek również z powrotem – 3 478 również z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w nowym okresie (od 1 marca do 28 listopada) skorzystał z zespołu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do tej pory zapisałoby się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. klientów w nowym sezonie. Łącznie przez trzy okresy od inauguracji systemu stworzyli oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został pobudzony w czerwcu 2017 roku. Na podstawowym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W miesiącu 2018 został także rozbudowany o nową stację i drugie 10 rowerów, ufundowane przez Knight Frank, która zarządza Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest właśnie samą z czterech w woj. zachodniopomorskim, w jakim można korzystać od wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments