Wędkarze z Kołobrzegu protestują

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

Aktulności artykuły Kołobrzeg z Kołobrzegu

Około 30 jednostek w poniedziałkowy poranek zablokowało dojście do kołobrzeskiego portu. W ostatni rada właściciele kutrów wędkarskich sprzeciwiają się unijnej dyrektywie zakazującej im od 1 stycznia 2020 roku łowienia dorszy w Bałtyku.

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

 

Armatorzy blokują port by zwrócić uwagę rządu na ostatni punkt. Oczekują i od polityków informacji w kwestii rekompensat za rozpoczynający się w styczniu czteroletni zakaz połowu dorsza z Bałtyku. Dla wielu właścicieli firm wędkarstwo morskie jest drogim źródłem utrzymania. Wprowadzenie zakazu może a w bliskim czasie sprawić ich firmy do bankructwa.

Nowa unijna dyrektywa tworzy w działanie od 1 stycznia 2020 roku również będzie funkcjonowała przez kolejne 4 lata. Tworzy ona wszystek zakaz łowienia dorsza we wschodnim Bałtyku. Warunkiem jest katastroficzna sytuacja bałtyckiego ekosystemu związana często z drastycznym spadkiem liczb tej ryby.

Jeżeli dzisiejsza akcja protestacyjna nie przyniesie efektów w osoby zainteresowania rządu, armatorzy zapowiadają kolejne kroki. Wówczas konsekwencje mogą stanowić zupełnie większe.

W poniedziałek oprócz Kołobrzegu protestowano zarówno w Darłowie, Łebie, Ustce oraz Władysławowie.

 

Zobacz również taxi Kołobrzeg

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments