Wiosenne opryski drzew owocowych

Prasóweczki

Uprawa drzew owocowych to znakomite zajęcie – nawet jeśli posiadamy tylko kilkoma drzewami najpopularniejszych odmian. Dzięki nim potrafimy każdego roku zajmować się możnymi w witaminy a dobrymi owocami. Postać spośród nich posłuży nam do przygotowania pysznych towarów na zimę. Wiele drzew owocowych że działań oraz owocować bardzo długo. Wymagają jednak dobrej pielęgnacji. Niezbędne jest na dowód regularne przynoszenie ich przed infekcjami i pasożytami.

Dlaczego opryskiwanie jest potrzebne?

Opryskiwanie wskazane jest ze względu na dalekiego sposobie choroby i pasożyty które zagrażają drzewom. Choroby robione są przede każdym przez atakujące drzewa grzyby. W wybranych przykładach potrafią stanowić one przyniesione także przez infekcje bakteryjne i wirusowe, stanowi to natomiast zdecydowanie rzadsze. Stosowanie oprysków powoduje, że choroby nie potrafią się rozwijać na drzewach owocowych, nawet jeśli potencjalnie pozwalające je grzyby, bakterie, czy wirusy są to w konkretnej roślinie.

Zapobiegające chorobom środki ochrony roślin należy stosować też w kierunku zapewnienia innych roślin, nawet jeśli nie są one w stronie. Zmniejsza się w obecny rób możliwość przenoszenia chorób przez żyjące na drzewach pasożyty. Właśnie pasożyty są kolejnym powodem, dla którego opryski są konieczne. Podawane w korzystni rodzaj środki owadobójcze kupią na zabezpieczenie drzew owocowych przed szkodami, które mogłyby inaczej zostać wykonane.
Rodzaje oprysków do drewien owocowych

Wiele oprysków branych na drzewa profilaktycznie zawiera substancje o wysokim spectrum działania, które zabijają wiele gatunków grzybów, bakterii i neutralizują wirusy. Mogą powodować również zabezpieczające rośliny środki owadobójcze. Wiele oprysków wytwarza się jednak wtedy, kiedy zajdzie konkretna potrzeba – na roślinach zacznie rozciągać się choroba. Stosuje się wtedy dobrze dobranych oprysków, o składzie dobranym tak, by zlikwidować konkretny patogen.
Kiedy przygotowuje się opryski?

Ze względu na będący u nas klimat, większość patogenów utrzymuje się kiedy temperatury są dodatnie. Zimy przetrwać mogą przede każdym zarodniki grzybów, które zawsze też w sobie najczęściej nie powodują objawów choroby. Czas jak należy zrobić pierwsze opryski to wczesna wiosna. Temperatura minimalna jaka niezbędna jest do ich przygotowania określona jest ciągle na opakowaniu środka. Jeśli nie – warto zapytać sprzedawcę. Produkuje się je przed na drzewach rozwiną się liście.
Czy chemiczne opryski to całe wyjście?

Wiele osób planuje wątpliwości dotyczące stosowania oprysków do drewien owocowych. Z jednej strony chronią one przed chorobami – z drugiej jednak, ich składniki mogą w roślinach pozostać dość długo, a nawet przedostać się do owoców. Warto wiedzieć nie wszystkie środki kierowane do oprysków są tak toż niekorzystne dla wszystkich. Wiele substancji całkowicie idzie z roślin już w niedalekim czasie po zakończeniu oprysków. Na zbycie te są również środki ekologiczne, często oparte na ekstraktach ziołowych, które powszechnie są całkowicie bezpieczne.

Publikacja powstała dzięki zgody z ogrodniczym sklepem internetowym Sklep Poradnika Ogrodniczego.

 

źródło artykułu Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments